zakopane atrakcje dla leniwych
Przez Redakcja

Zakopane – Atrakcje dla leniwych

Wycieczki rowerowe – rewelacyjny pomysł na relaks

Odwiedzając miasto pod Giewontem mamy pewność, że nie będziemy się nudzili ani przez chwilę. Zauroczy nas niepowtarzalna atmosfera, a wzrok przykują nie tylko pocztówkowe krajobrazy, ale też zabytki. Wiele osób przybywa tam, by całymi dniami wędrować po górach lub w sezonie zimowym jeździć na nartach, czy łyżwach.

Rowery elektryczne – nowoczesne pojazdy, które warto docenić

Nie zawsze mamy chęci na wymagającą kondycji aktywność. Czasem warto nieco odpocząć i postawić na rozrywki, które nie będą kosztowały nas mnóstwo wysiłku. Kategoria – Zakopane atrakcje dla leniwych, to wiele ciekawych propozycji. Na szczególne zainteresowanie zasługują przejażdżki na rowerach elektrycznych. Pojazdy te dają ogromne wsparcie, sprawiają, że trudne odcinki nie stanowią wyzwania, można pokonać więcej kilometrów i spore różnice wzniesień. Dzięki nim czerpiemy radość z wycieczki rowerowej, a przy tym nie martwimy, że w połowie drogi będziemy musieli zrezygnować z niej, z powodu braku sił i dostatecznie dobrej kondycji. Przy tym nadal dbamy o formę, musimy zaangażować do pracy mięśnie i pedałować. Korzystamy jednak z pomocy napędu elektrycznego, co znacznie ułatwia zadanie.

Zwiedzanie Zakopanego i okolic na dwóch kółkach to świetna zabawa i cenne doświadczenie. Docieramy w rozmaite, magiczne zakątki, jesteśmy blisko natury, a otoczenie gór relaksuje nas. Po to przecież właśnie odwiedzamy Tatry! Na pewno wielu ucieszy fakt, że wcale nie trzeba być doświadczonym cyklistą, by odkrywać Podhale na jednośladzie. Warto przetestować nowoczesne rozwiązania, solidne, sprawdzone oraz komfortowe pojazdy, ruszyć przed siebie i poznać wyjątkowość gór.

Przez Redakcja

W Tatry na dwóch kółkach!

Wybierając się w góry chcemy większość czasu spędzać na powietrzu, by chłonąć specyficzną atmosferę oraz nacieszyć się spektakularnymi widokami. Osoby ceniące aktywność na pewno zachwycone będą przejażdżkami na dwóch kółkach, które przyniosą masę pozytywnych wrażeń. Wcale nie trzeba być doświadczonym cyklistom, by się na nie zdecydować. Trasy są rozmaite, wśród nich także te przeznaczone dla początkujących. Sporo ciekawostek na ten temat znaleźć można na stronach poświęconych tego typu aktywności. Zakopane rowery – ta krótka fraza wpisana w wyszukiwarkę spowoduje, że wyświetli się wiele interesujących serwisów.

Dlaczego warto zwiedzać góry na rowerze?

Przejażdżki rowerowe po górach to okazja do poznania ich prawdziwego piękna. Tatrzańska przyroda jest niemal na wyciągnięcie ręki. Otoczenie zieleni, majestatycznych szczytów sprawia, że totalnie odcinamy się od rzeczywistości, trosk i obowiązków. Nagle wszystko przestaje istnieć, liczy się tylko to, by dotrzeć do celu, pokonać wyznaczoną trasę. Skupiamy się na obecnej chwili. Jesteśmy wyciszeni, zrelaksowani i pełni energii. Ponadto jazda na rowerze doskonałe wpływa na nasze zdrowie. Poprawiamy swoją wytrzymałość, koordynację ruchową, rzeźbimy mięśnie oraz wspomagamy pracę układu krążenia.

Wybór odpowiedniej trasy

Amatorzy nie powinni wybierać tras, które są zbyt wymagające. Nawet jeśli nie brakuje im motywacji i chęci do działania, bez doświadczenia bardzo szybko uznają, że przejechanie całego odcinka niestety jest niemożliwe. Pojawi się złość, rozczarowanie i rezygnacja, a tego lepiej uniknąć. Początkującym poleca się np. trasę Zakopane – Krzeptówki – Zakopane o długości ok. 10 km. Pokonując ją w zachwyt wprawią nas nie tylko rewelacyjne krajobrazy, ale również Wielka Krokiew, czy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Inną propozycją jest również łatwa, choć dłuższa, bo 26 km. trasa Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane. Cykliści z fantastyczną kondycją, którym niestraszne wyzwania, chętnie wybierają trasę Kościelisko – Dolina Chochołowska. Duże różnice wzniesień sprawiają sporo trudności, choć trzeba przyznać, pokonanie ich i bycie dumnym z siebie to doskonała nagroda.

Zakopane – wypożyczalnia rowerów – warto przejrzeć tego typu oferty. Poza wysokiej jakości jednośladami firmy te proponują rozmaite trasy. Trzeba tylko określić swoje umiejętności. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą samodzielnie planować wyprawy na dwóch kółkach.

Przez Redakcja

Plan na fantastyczny relaks w Tatrach – wycieczki rowerowe

Piesze wędrówki tatrzańskimi szlakami to ciekawy plan na wypoczynek. My jednak proponujemy inną aktywność na świeżym powietrzu, która również przyniesie mnóstwo pozytywnych wrażeń. Mowa o wycieczkach rowerowych. Od razu chcemy podkreślić, wybór tras jest na tyle duży, że zarówno amatorzy, jak i doświadczeni cykliści znajdą dla siebie coś dostosowanego do swych możliwości. Rowery Zakopane – bogaty dział, pełen cennych wskazówek dla wszystkich chcących zwiedzać górskie tereny na dwóch kółkach.

Mnóstwo zalet

Jazda na rowerze ma mnóstwo plusów. Pozwala spalić kalorie, wymodelować sylwetkę, wzmocnić mięśnie, poprawić pracę układu krążenia, koordynację i wytrzymałość. Jej wpływ na naszą psychikę jest niesamowity. Podczas wysiłku wydzielane są hormony szczęścia, czyli endorfiny. Znika stres, zapominamy czym są negatywne emocje. Przemierzanie przepięknych, zielonych terenów sprawia, że się relaksujemy, wyciszamy i odrywamy od tych wszystkich codziennych spraw, od rzeczywistości. Z pewnością każdy pokonany kilometr to też powód do dumy. Stawiamy sobie wciąż nowe cele i staramy się je realizować. Wraz z doświadczeniem wybieramy coraz trudniejsze trasy. Wzrasta nasza motywacja, a mimo zmęczenia nabieramy mnóstwo siły i pozytywnej energii.

Interesujące trasy rowerowe

Początkującym cyklistom spodoba się trasa Zakopane – Krzeptówki – Zakopane. Pokonując ok. 10 km. odcinek nasz wzrok cieszą nie tylko bajkowe pejzaże, ale też zabytki, jak np. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, uwagę zwraca stara, góralska chałupa, w której mieszkał znany pieśniarz i gawędziarz Jan Krzeptowski. Inną propozycją jest dłuższa, bo 26 km. trasa Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane.

Odcinek Zakopane – Gubałówka – Chochołów – Witów – Zakopane dedykowany jest bardziej wprawionym rowerzystom. Podczas przejażdżki mamy okazję zobaczyć m.in. „żywy skansen budownictwa podhalańskiego”. Ci, którzy nie boją się wyzwań i dysponują znakomitą kondycją powinni wybrać trasę Zakopane – Droga Pod Reglami – Dolina Chochołowska – Zakopane o długości prawie 40 km. Pokonując m.in. szlak udostępniony przez Tatrzański Park Narodowy, widzimy prawdziwe piękno przyrody, wrażenia są niesamowite. Do tego trasa umożliwia podziwianie szałasów pasterskich, czy drewnianego kościółka.

Jeśli nie posiadamy własnego jednośladu, a kusi nas przejażdżka i zamierzamy postawić na aktywność, udajmy się do jednej z firm zapewniających solidne pojazdy. Całkiem sporo jest ofert – wypożyczalnia rowerów Zakopane. Ceny jakie proponują są bardzo przystępne, co dodatkowo sprawia, że chęć na wyprawę, poznanie przyrody, zabytków i solidną dawkę wysiłku jest jeszcze większa.