W Tatry na dwóch kółkach!

W Tatry na dwóch kółkach! Wybierając się w góry chcemy chłonąć specyficzną atmosferę oraz nacieszyć się spektakularnymi widokami. Osoby ceniące aktywność na pewno zachwycone będą przejażdżkami na dwóch kółkach, które przyniosą masę pozytywnych wrażeń. Wcale nie trzeba być doświadczonym cyklistom, by się na nie zdecydować. Trasy są rozmaite, wśród nich także te przeznaczone dla początkujących. Sporo ciekawostek na ten temat znaleźć można na stronach poświęconych tego typu aktywności. Zakopane rowery – ta krótka fraza wpisana w wyszukiwarkę spowoduje, że wyświetli się wiele interesujących serwisów.

Dlaczego warto zwiedzać góry na rowerze?

Przejażdżki rowerowe po górach to okazja do poznania ich prawdziwego piękna. Tatrzańska przyroda jest niemal na wyciągnięcie ręki. Otoczenie zieleni, majestatycznych szczytów sprawia, że totalnie odcinamy się od rzeczywistości, trosk i obowiązków. Nagle wszystko przestaje istnieć, liczy się tylko to, by dotrzeć do celu, pokonać wyznaczoną trasę. Skupiamy się na obecnej chwili. Jesteśmy wyciszeni, zrelaksowani i pełni energii. Ponadto jazda na rowerze doskonale wpływa na nasze zdrowie. Poprawiamy swoją wytrzymałość, koordynację ruchową, rzeźbimy mięśnie oraz wspomagamy pracę układu krążenia.

Wybór odpowiedniej trasy

Amatorzy nie powinni wybierać tras, które są zbyt wymagające. Nawet jeśli nie brakuje im motywacji i chęci do działania, bez doświadczenia bardzo szybko uznają, że przejechanie całego odcinka niestety jest niemożliwe. Pojawi się złość, rozczarowanie i rezygnacja, a tego lepiej uniknąć. Początkującym poleca się np. trasę Zakopane – Krzeptówki – Zakopane o długości ok. 10 km. Pokonując ją w zachwyt wprawią nas nie tylko rewelacyjne krajobrazy, ale również Wielka Krokiew, czy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Inną propozycją jest również łatwa, choć dłuższa, bo 26 km. trasa Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane. Cykliści z fantastyczną kondycją, którym niestraszne wyzwania, chętnie wybierają trasę Kościelisko – Dolina Chochołowska. Duże różnice wzniesień sprawiają sporo trudności, choć trzeba przyznać, pokonanie ich i bycie dumnym z siebie to doskonała nagroda.

Zakopane – wypożyczalnia rowerów – warto przejrzeć tego typu oferty. Poza wysokiej jakości jednośladami firmy te proponują rozmaite trasy. Trzeba tylko określić swoje umiejętności. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą samodzielnie planować wyprawy na dwóch kółkach.

Przez Redakcja Wydarzenia 0 Comments

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *