Podhale potrafi mile zaskoczyć. Przepiękne widoki, fascynująca przyroda, barwna kultura, ciekawa architektura i niepowtarzalna atmosfera – wypoczynek w tym regionie to doskonały pomysł. Osoby, które decydują się przyjechać do miasta pod Giewontem mogą mieć pewność, że o nudzie nawet nie pomyślą.

Co robić w Zakopanem?

Opcji jest wiele. Jedną z nich, godną polecania są aktywności na świeżym powietrzu. O ile pogoda pozwala, warto zdecydować się na wycieczkę na rowerze elektrycznym. Zapewniamy, że dostarczy ona wiele frajdy!

Dlaczego e-rower?

Jak wiadomo, przemierzanie górskich terenów to wyzwanie. Jednak dzięki e-rowerom nawet osoby, które nie mają bardzo dobrej kondycji, śmiało mogą wybrać się na przejażdżkę, bez obaw, że po kilku kilometrach zmuszone będą z niej zrezygnować z powodu braku sił. Jednoślady wyposażone w napęd elektryczny stanowią olbrzymie wsparcie dla cyklistów. Przy tym warto pamiętać – jadąc nimi nadal trzeba używać mięśni i pedałować. To oczywiście plus, ponieważ nie traci się możliwości dbania o zdrowie i formę.

Rower elektryczny docenią wszyscy, którzy chcą być aktywni i chłonąć specyficzną atmosferę regionu, ale nie mogą sobie pozwolić na wymagającą jazdę na tradycyjnym rowerze. Pojazd z silnikiem jest idealnym rozwiązaniem dla nich.

Poznać miasto i okolice

Zakopane – zwiedzanie – tego typu hasło często wpisujemy w wyszukiwarkę, chcąc dowiedzieć się, które atrakcje są najciekawsze i gdzie należy się udać. Sporo radości przyniesie przejażdżka na e-rowerze po mieście. Obserwowanie otoczenia, podziwianie charakterystycznej architektury, to cenne doświadczenie. Nie można ominąć słynnych Krupówek. Radzimy zarezerwować sobie nieco czasu na poznanie tego niezwykłego deptaku. Sympatią cieszy się szlak architektury drewnianej. Trasa licząca ok. 12 km jest łatwa. Pokonując ją można zobaczyć np. Wielką Krokiew, kościółek projektu Witkiewicza, czy stare chałupy góralskie.

Kiedy przyjdzie chęć na ucieczkę z miasta i wizytę w spokojnych zakątkach, w których króluje przyroda, należy pomyśleć o wycieczce np. do Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie również wyznaczono odcinki dostępne dla fanów rowerów. Polecamy trasę biegnącą zielonym szlakiem z Siwej Polany do schroniska na Polanie Chochołowskiej, czy też niebieski szlak z Kuźnic na Polanę Kalatówki. Widoki, jakie tam ukazują się oczom są nieprawdopodobne. Pozwalają się zrelaksować i nabrać pozytywnej energii, a o to przecież chodzi każdemu, kto odwiedza góry.

Poszukując odpowiedzi na pytanie – co można robić w Zakopanem? koniecznie trzeba skupić się na tych formach wypoczynku, które łączą możliwość poznawania zalet miasta i okolic z dbaniem o zdrowie i samopoczucie. Nie ma wątpliwości, że wyprawy na e-rowerach spełnią te oczekiwania.